Organizacja wesela

Symbolika kwiatów w ślubnym bukiecie i dekoracjach weselnych

Kwiaty to nie tylko piękny dodatek do ślubnych stylizacji, to także ukryte symbole, które mogą służyć niczym talizman przynoszący szczęście. Zanim zdecydujesz się na bukiet i ślubne dekoracje warto, abyś poznał/poznała symbolikę poszczególnych gatunków kwiatów.


Róże

Symbolizują miłość, romantyzm i piękno. Są najbardziej popularnym wyborem w bukietach ślubnych i reprezentują uczucia, jakie łączą parę młodą.

Lilie

Znak czystości, niewinności i delikatności. Stanowią doskonały dodatek do ślubnego bukietu, ponieważ idealnie pasują do atmosfery romantycznego wydarzenia.

Goździki

Symbolizują miłość, wdzięk i radość. Są uniwersalnym kwiatem, który można dopasować do różnych stylów ślubnych, od klasycznego po nowoczesny.

Tulipany

To symbol miłości, radości i słodyczy. Doskonale pasują do wiosennych i letnich ślubów, dodając uroku i wyjątkowego klimatu.

Piwonie

Miłość, bogactwo i szczęście. Są kwiatem luksusowym i eleganckim, który doskonale sprawdzi się w bukiecie ślubnym.

Słoneczniki

Znak radości, ciepła i przyjaźni. Doskonale sprawdzą się w letnich i rustykalnych ślubach, dodając uroku i pozytywnej energii.

Frezje

Symbolizują szczęście, radość i przeznaczenie. Są kwiatem eleganckim i romantycznym, który dodaje wyjątkowego uroku ślubnemu bukietowi.

Orchidea

Symbolizuje miłość, urodę i luksus. Jest kwiatem ekskluzywnym i eleganckim, idealnym do nowoczesnych i luksusowych ślubów.

Czy wiesz już, które kwiaty będą najlepiej pasowały do Twojego przyjęcia?